Poradnik wynajmującego

Poradnik wynajmu samochodu

Obecnie istnieje mnóstwo firm z branży rent a car oferujących wynajem samochodów.

Poniżej przedstawiamy Państwu poradnik, który mamy nadzieję ułatwi wybór najlepszej oferty.

  1. Cena

Przy jej porównywaniu należy zwrócić uwagę na to, aby była podana w kwocie brutto (zawierającej podatek VAT).

Cena liczona jest za każdą rozpoczętą dobę.

Przykład: jeśli wypożyczymy auto na 1 dobę o godzinie 10:00 to musimy zwrócić auto następnego dnia również do godziny 10:00. Jeśli auto zostanie zwrócone w późniejszej godzinie, zostanie naliczona opłata za kolejną dobę.

Zapoznaj się z cennikiem wypożyczani samochodów 4rent.

  1. Limit kilometrów

Warto wybierać oferty bez limitu kilometrów. Niektóre wypożyczalnie samochodów stosują limit kilometrów przypadający na każdą dobę wynajmu. Przekroczenie danego limitu skutkuje naliczeniem dodatkowej opłaty za każdy kilometr ponad limit. W takich przypadkach koszt dobowy może wyjść znacznie wyższy niż podany w ofercie.

Wypożyczalnia samochodów 4rent – Brak limitu kilometrów w Polsce

Limit km przy wyjeździe zagranicznym 200/doba

  1. Opłata za przygotowanie

Do kwoty wynajmu auta wypożyczalnie samochodów często doliczają tzw. opłatę za przygotowanie auta. Jest to opłata rzędu około 50zł.

Przygotowanie auta do jazdy, uzupełnienie i sprawdzenie płynów czy wymiana przepalonej żarówki jest standardem i naszym zdaniem nie powinna być za to pobierana dodatkowa opłata.

Wypożyczalnia samochodów 4rent – Brak opłaty za przygotowanie samochodu.

  1. Wydanie/Zwrot samochodu

Wydanie oraz zwrot samochodu poza siedzibą firmy najczęściej wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Wypożyczalnie oferują podstawienie auta na lotnisko Fryderyka Chopina (Okęcie) czy lotnisko Warszawa Modlin oraz pod inny wskazany adres.

Warto zwrócić uwagę na wysokość takiej opłaty.

Zapoznaj się z cennikiem wypożyczalni samochodów 4rent

Wydanie i zwrot samochodu powinny być udokumentowane pisemnym protokołem. Klient powinien wraz z pracownikiem wypożyczalni obejrzeć dokładnie auto, zapoznać się ze stanem pojazdu i zaznaczyć na protokole wszystkie ewentualne uszkodzenia samochodu.

Niektóre wypożyczalnie nastawione są na zyski i stosują nieuczciwe praktyki tak, aby pociągnąć do odpowiedzialności za szkodę, której klient nie zauważył podczas odbioru auta.

#4rentWarszawa

Zapoznaj się z protokołem zdawczo-odbiorczym pojazdu w wypożyczalni samochodów 4rent.

  1. Regulamin wynajmu

Każda rzetelna wypożyczalnia samochodów powinna na swojej stronie internetowej umieścić  Regulamin wynajmu. Warto dokładnie się z nim zapoznać jeszcze przed odbiorem pojazdu.

  1. Ubezpieczenie

Samochody w wypożyczalniach posiadają pełne ubezpieczenie OC/AC/NNW oraz Assistance . Istnieje również tzw. udział własny w szkodzie. Chodzi o szkodę wyrządzoną z winy Klienta lub gdy Klient nie jest w stanie wskazać winowajcy.

Jest to do 4000 zł netto za pojedyncza szkodę( w zależności od rodzaju uszkodzenia), 4000 zł za szkodę całkowitą .

Istnieje możliwość wykupienia zniesienia udziału własnego w szkodzie dzięki czemu Klient nie będzie ponosił dodatkowych kosztów nawet w przypadku uszkodzenia auta z własnej winy.

Zniesienie udziału własnego w wypożyczalni samochodów 4rent – 40 zł brutto za dobę.

  1. Dodatkowe opłaty

Warto zweryfikować dodatkowe opłaty, które mogą być powiązane z wynajmem samochodu np. za dodatkowego kierowcę, GPS, fotelik dziecięcy, wyjazd za granicę.

Wypożyczalnia samochodów 4rent – Brak opłaty za dodatkowego kierowcę, brak opłaty za foteliki dziecięce.

wyjazd za granicę RP – 200 zł jednorazowo

  1. Depozyt ( kaucja )

Większość wypożyczalni samochodów pobiera kaucję jako formę zabezpieczenia.

Kaucja w wypożyczalni samochodów 4rent – 300 zł, 500 zł lub 1000 zł w zależności od klasy auta. Przy płatności kartą debetową/kredytową – brak kaucji.

  1. Opinie o wypożyczalniach

Warto zweryfikować opinie o wypożyczalniach samochodów, które są dostępne na rynku. Niezadowoleni Klienci często informują o napotykanych problemach przy wynajmie auta na forach, portalu Facebook czy Google +.